
Přesvědčujeme sami sebe, že život bude lepší, jakmile se oženímen nebo vdáme, až budeme mít první dítě, potom další..
Pak jsme zničení, když dorostou do puberty a my se s nimi musíme zabývat. Až jim bude přes dvacet, budeme určitě šťastnější.
Říkáme si, že budeme spokojenější, až se náš manžel či manželka srovná, až budeme mít hezčí auto, až odjedeme na dovolenou, až konečně odejdeme do penze.
Pravda je však taková, že není lepší čas na to být šťastný, než právě teď. Jestli ne teď, tak kdy?
Váš život bude vždycky plný problémů. Je lepší si to připustit a rozhodnout se být šťastný navzdory tomu.
Váš život bude vždycky plný problémů. Je lepší si to připustit a rozhodnout se být šťastný navzdory tomu.
Tak strašně dlouho se zdálo, že život každou začne každou chvílí. Opravdový život.
Ale na cestě k němu se vždycky vyskytla nějaká překážka, nějaké trápení, práce, co je třeba dokončit, čas, co je třeba obětovat, účet, co je třeba zaplatit. Pak začne život.
Konečně mi došlo, že tyhle obtíže jsou život.
Ale na cestě k němu se vždycky vyskytla nějaká překážka, nějaké trápení, práce, co je třeba dokončit, čas, co je třeba obětovat, účet, co je třeba zaplatit. Pak začne život.
Konečně mi došlo, že tyhle obtíže jsou život.
Díky tomuto názoru jsem pochopil, že ke štěstí nevede žádná cesta.
Že štěstí JE právě ta cesta.
Že štěstí JE právě ta cesta.
Takže si vychutnávejte každou chvilku.
Přestaňte čekat na to, až skončí škola, až dojdete domů, až shodíte pět kilo, až naberete pět kilo, až začnete pracovat, až se vezmete, až bude pátek večer, nebo neděle ráno. Přestaňte čekat na nové auto, na splacení hypotéky, na jaro, na léto, na podzim, na zimu, na prvního či patnáctého v měsíci, až budou hrát vaši písničku v rádiu, až zemřete, až se znovu narodíte… než se rozhodnete být šťastni.
Přestaňte čekat na to, až skončí škola, až dojdete domů, až shodíte pět kilo, až naberete pět kilo, až začnete pracovat, až se vezmete, až bude pátek večer, nebo neděle ráno. Přestaňte čekat na nové auto, na splacení hypotéky, na jaro, na léto, na podzim, na zimu, na prvního či patnáctého v měsíci, až budou hrát vaši písničku v rádiu, až zemřete, až se znovu narodíte… než se rozhodnete být šťastni.
Teď se zamyslete a zkuste zodpovědět tyto otázky:
1 – Vyjmenujte 5 nejbohatších lidí na zemi.
2 – Vyjmenujte posledních 5 vítězek Miss Universe.
3 – Vyjmenujte posledních 10 laureátů Nobelovy ceny.
4 – Vyjmenujte posledních 10 laureátů Oscara za herecký výkon.
1 – Vyjmenujte 5 nejbohatších lidí na zemi.
2 – Vyjmenujte posledních 5 vítězek Miss Universe.
3 – Vyjmenujte posledních 10 laureátů Nobelovy ceny.
4 – Vyjmenujte posledních 10 laureátů Oscara za herecký výkon.
Nejde to? Není to lehké, že?
Nic si z toho nedělejte, tohle si nepamatuje téměř nikdo.
Nic si z toho nedělejte, tohle si nepamatuje téměř nikdo.
Potlesk odezní!
Na ceny sedá prach!
Vítězové jsou brzy zapomenuti.
Na ceny sedá prach!
Vítězové jsou brzy zapomenuti.
Nyní zodpovězte tyto otázky:
1 – Vyjmenujte 3 učitele, kteří přispěli k Vašemu vzdělání.
2 – Vyjmenujte 3 přátele, kteří Vám pomohli, když Vám bylo nejhůř.
3 – Vzpomeňte si na pár lidí, díky nimž jste si připadali výjimeční.
4 – Vyjmenujte 5 lidí, s nimiž je Vám dobře.
1 – Vyjmenujte 3 učitele, kteří přispěli k Vašemu vzdělání.
2 – Vyjmenujte 3 přátele, kteří Vám pomohli, když Vám bylo nejhůř.
3 – Vzpomeňte si na pár lidí, díky nimž jste si připadali výjimeční.
4 – Vyjmenujte 5 lidí, s nimiž je Vám dobře.
Je to schůdnější? Je to snazší, že ano?
Lidé, kteří ve Vašem životě něco znamenají, nenosí nálepku „nejlepší“, nemají nejvíc peněz, nesklidili největší ceny…
Jsou to ti, na kterých Vám záleží, kterým záleží na Vás, kteří budou vždycky a všude stát za Vámi.
Lidé, kteří ve Vašem životě něco znamenají, nenosí nálepku „nejlepší“, nemají nejvíc peněz, nesklidili největší ceny…
Jsou to ti, na kterých Vám záleží, kterým záleží na Vás, kteří budou vždycky a všude stát za Vámi.
Pomyslete na to.
Život je velmi krátký.
A kam patříte Vy? Nevíte?
Život je velmi krátký.
A kam patříte Vy? Nevíte?
Rád bych Vám trochu pomohl.
Před nějakou dobou stálo na startovní lajně Olympijských her v Seattlu devět atletů, všichni mentálně, nebo fyzicky postižení.
Zazněl výstřel a začal závod. Ne každý běžel, ale každý se ho chtěl zúčastnit a vyhrát.
Zazněl výstřel a začal závod. Ne každý běžel, ale každý se ho chtěl zúčastnit a vyhrát.
Běželi v tříčlenných skupinkách, náhle jeden chlapec zakopl a upadl, udělal několik přemetů a rozbrečel se.
Ostatních osm závodníků ho uslyšelo.
Zpomalili a ohlédli se.
Zastavili se a vrátili se… Všichni…
Ostatních osm závodníků ho uslyšelo.
Zpomalili a ohlédli se.
Zastavili se a vrátili se… Všichni…
Vedle chlapce si sedlo děvče s Downovým syndromem, objalo ho a zeptalo se „Už je Ti líp?“
Pak všech devět společně prošlo cílovou lajnou.
Pak všech devět společně prošlo cílovou lajnou.
Všichni diváci tenkrát povstali a tleskali. A ten potlesk trval hodně, hodně dlouho…
Lidé, kteří to viděli, o tom stále mluví.
Proč?
Proč?
Protože hluboko uvnitř dobře víme, že když sami něco vyhrajeme, není to v našem životě to nejdůležitější.
Nejdůležitější věcí v životě je pomáhat k vítězství ostatním. I kdyby to mělo znamenat, že zpomalíme a změníme svůj vlastní závod.
Štěstí je cesta, ne cíl cesty.
Není lepší příležitost být šťastný, než teď..
ŽIJTE A UŽIJTE SI TENTO OKAMŽIK
Já – Lena: netřeba tleskat tomu, kdo pro Vás udělá gesto a pomůže Vám vstát. Pomáhat druhým je přeci přirozená lidská vlastnost. Pravdou však je, že mnoho lidí na tuto skutečnost zapomnělo..
♥

– Bylo mi zasláno –