
Mojito je notoricky známý drink. Na jedné oslavě jsem se seznámila s jinou verzí tohoto nápoje, a to s Mojitem bez alkoholu. Moc mi chutnalo, zejména pro svou osvěžující lahodnost, kterou oceníme právě nyní, v letních horkých dnech. Také se mi okamžitě vybavila vzpomínka na jednu skvělou domácí limonádu, kterou jsem poprvé ochutnala na Slovensku a doma jsem si ji potom ihned připravila. Je vyrobena z téměř stejných ingrediencí, čili je možno nazvat ji Mojitem Domácím :). Tyto nápoje Vás osvěží, jako dotek jemného, chladného vánku ..
Mojito:
pro jednu porci
10 lístků máty
1/4 pokrájené limetky i se slupkou (řádně umýt!)
2 lžičky pískového cukru (nebo třtinového)
voda
drcený led
Do hrnku dáme cukr, limetu, mátu a drtíme do rozpuštění cukru. Obsah vložíme do vysoké sklenice, přidáme několik lžic ledu, dolejeme vodou. Nesmí chybět slámky, zdobíme kolečkem limetky a snítkou máty.
Domácí limonáda:
množství na cca 2 litry tekutiny
hrst čerstvé máty
20 dkg cukru (může být nahrazeno medem, někdo doplňuje i stévií)
2 oloupané, nakrájené citrony
studená voda
(já používám mraženou, má mnohem lepší chuť – lahev s vodou necháte zmrazit, po vytažení, když začne tát trochu vody odlijte, jelikož na povrchu by měl být odpad, který do vody nepatří a zmražením se oddělil)
pro obměnu je možno přidat i lžičku zázvoru (mimo jiné tlumí záněty, alergické projevy)
Mátu, cukr, citron (popř. zázvor) zcela rozmixujeme s trochou vody, přecedíme skrze sítko, dolejeme vodou v takovém množství, jaké Vám vyhovuje.
Přeji příjemné a lahodné osvěžení
zajímavé … určitě to ráda zkusím 🙂
Dvěmi slovy – jednoduché, účinné 🙂