– Vědci konečně potvrzují existenci duše + videoreportáž

Dva známí vědci, američan dr. Stuart Hameroff a britský fyzik sir Roger Penrose, kteří se zabývají kvantovou teorií tvrdí, že mohou prokázat existenci duše. Oba, jak pan Hameroff, který působí jako emeritní profesor na oddělení anesteziologie a je ředitelem Centra vědomí na arizonské univerzitě, tak sir Roger pracovali na tomto projektu od roku 1996.
Jejich závěry a ideje vycházejí z představy, že mozek je biologický počítač, jež obsahuje na sto miliard neuronů, s mnoha synaptickými spojeními, které mají mezi sebou navzájem vytvořeny informační propojení a sítě a na této bázi fungují.

Naše duše jsou obsaženy uvnitř struktur, jež jsou nazývány mikrotubuly, které se nacházejí v našich mozkových buňkách. Mikrotubuly jsou jedny z vláken cytoskeletu, která slouží především k transportu různých struktur a látek uvnitř buňky. V okamžiku, kdy umíráme, ztrácejí mikrotubuly kvantový stav, ale ne informace v nich uložené.
„Laicky řečeno, srdce přestane bít, pacient umírá, avšak kvantové informace v mikrotubulech nejsou zničeny a rozptylují se ve Vesmíru, jako celku“, vyjádřil S. Hameroff jev, který různá náboženství popisují jako vystoupení duše z těla. Také dodal, že pokud je pacient resuscitován, oživí jej, kvantová informace se vrací do mikrobutů, tedy do těla a pacient prožívá ony známé a různými lidmi mnohokrát popisované zážitky ze smrti.
V opačném případě, když zemřeme, tyto kvantové informace zůstavají mimo tělo a stanou se součástí další formy. Tedy duše opustí tělo a je připravena k reinkarnaci.
Ale, že tento „převratný objev“ pánům vědcům trval …
Videoreportáž ze zkoumání Stuarta Hameroffa > ZDE
Mystický film o životě po životě + mé indicie > ZDE
– Mé setkání s duší zemřelého strýce > ZDE
– Zážitky chlapce s astrálním cestováním > ZDE
– Poselství lásky ze světa té, která již nežije – film … > ZDE
.

9 comments

  1. Na toto téma jsem četla zajímavý článek od pana Karla Funka a věřím, že každý člověk má duši.Jen o tom mnoho lidí nepřemýšlí a někteří ani nechtějí….

  2. [3]: O tom, že živí tvorové mají duši není pochyb, je to jasné, jako zářivý letní den. Akorát páni vědci na tuto skutečnost přišli teprve nyní .. Ale je fajn, že vůbec přišli, pozdě, ale přece 🙂

  3. [3]: A v souvislosti s mou předcházející odpovědí, tedy odp. číslo 4, jsem si vzpomněla na vtípek, který má, jak s mou odpovědí, tak s tématem tohoto článku něco malinko společného. 🙂
    A zní: Pán si v trafice koupí noviny a začne jimi listovat, stránku po stránce. Každá strana je ale úplně čistá, bez jakéhokoli tisku. Vrátí se tedy zpět k prodejci a ptá se: "A písmena jsou kde?" Trafikant odvětí: "K čemu písmena? Všechno je JASNÉ!" 😀

    VYSVĚTLENÍ: Někdo na základě vlastních poznatků a zkušeností zkrátka Ví, aniž k tomu potřebuje tisíce jiných potvrzení a někdo holt, aby něco mohl potvrdit musí mít "hmotné" důkazy, na které si může "sáhnout", jinak je ve světě, který nás obklopuje naprosto ztracen … 🙂

  4. Ten vtípek je dobrý a velice výstižný.
    Co se týká lidí, máte pravdu.My víme své a ti druzí si myslím mají smůlu, že nevěří.Setkávám se s nimi každý den, ale jsem ráda, že nejsem jako oni.Jsou o hodně ochuzeni, ale oni si to ani neuvědomují.Prostě duše a třeba i svědomí takovým lidem nic neříká.

  5. Ono nejde ani tak o to, věřit, ale VĚDĚT. Jsou o hodně ochuzeni, někteří dokonce stále tvrdí, že např. zvířata nemají duši. Ovšem, skutečnost, že zvířata také dokáží plakat, smát se, zkrátka mají emoce, jejich "slepému" zraku a úsudku jaksi uniká.. Ale "I slepí prohlédnou.." 🙂

    A nabízím ještě jeden vtip, který si v sobě zároveň nese i trochu skrytého moudra, jež má s vašim komentářem, konkrétně slovy, "lidé nevěří" určitou podobnost. Dá se přeložit dvěmi způsoby, záleží na úhlu pohledu:
    Jeden muž byl ve svém okolí znám tím, že uměl chodit po vodě. Jeho kamarád se jej ptal, jak to dělá. Muž odvětil: "Prostě, má víra je silná, VĚŘÍM." Dotázající si říká, "a copak já snad věřím méně?" Co dokáže on, dokáži také!" Rozhodl se tedy, že přejde po vodě stejně, jako onen muž. Udělal první krok, žbluňklo to a museli jej vytahovat. A muž, který uměl chodit po vodě se pousmál a řekl: "I TY VĚŘÍŠ, JEN NEVÍŠ, KDE JSOU VE VODĚ UMÍSTĚNY KOLÍKY…"
    Posílám odkaz na pěknou relax skladbu a přeji Vám, i všem lidem hezký den. http://www.youtube.com/watch?v=2oOEvmIG-B0

  6. Já si myslím, že je to jen otázka víry a nic víc… Pokud tomu někdo nevěří, není to skutečné. Tak jako tomu chutná to a tamtomu zase ono. Já tomu nevěřím.

  7. V tom případě já nevěřím, že je zde napsán Váš komentář. A to je zajímavé, že jej stále vidím …
    Věřit můžeme sami sobě, že něco dokážeme, pak to také dokážeme a opačně, pokud si nevěříme, pak také nedokážeme nic.
    Otázka víry, nevíry v existenci duše a vsazování do tohoto tématu chutě na potravu, no "nevím" …

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *