Milé maminky a ženy. Dnešní den je v kalendáři vyznačen, jako váš svátek. Ale je to jen pouhý okamžik, jehož významnost mu dali lidé, kteří ustrnuli v nicotě a zapomněli, co je to vlastně život. Neskládá se z jednoho dne v roce, kdy máte nárok dostat kytičku, nebo kdy se vaši blízcí k Vám mají chovat hezky. To přeci můžete dostávat každý den. A Vy víte, že podaná květina nemusí být jen voňavá rostlinka, ale může jí být pěkné slovo, nebo upřímné pohlazení, milujícíma očima, nebo dlaní. Milé maminky a ženy, mám pro Vás malý dárek, který Vám předám závěrem této strany.Předem představím krátký příběh. Nedávno jsem jedné ženě věnovala květiny, které jsem pro ni natrhala na louce. Zmíněná dáma to v životě neměla lehké… Lásky moc nepoznala, pohlazení také neměla mnoho. Přesto svou vlastní Lásku, která pramení z jejího dobrého srdce rozdává plnými hrstmi. Ale přes to všechno, mnoho se jí ji nevrací zpět.
Proč je na světě tak málo Lásky …
Když jsem oné ženě podala náruč krásných divokých květin, v jejích očích se rozzářilo něco, co jsem tam již velmi dlouho neviděla. Byla to veliká radost a Život. Její smutná duše se otevřela a rozzářila skrze její oči.
Nic nezní mým „uším“ liběji, než naslouchat zvuku šťastné duše. Jeden z největších darů, jaké mohu dostat. Udělat někoho šťastným …
Že se ta kytice skládala z obyčejných lučních květin? Ne, žádná květina není obyčejná. Každá je naprosto jedinečná, právě v tom, že má jinou barvu, tvar a jinou vůni, než ostatní. To ji činí vyjímečnou.
A Žena Ví, že vzácnost daru není v jeho číselné hodnotě, ani povrchní kráse. Na tom nezáleží. Důležité je, zdali byl věnován z opravdové a upřímné Lásky …

Žena je dárkyní života.
A zároveň jeho ochránkyní.
Je jako perla, která září něžnými barvami a jejich léčivé teplo vysílá do okolí.
Jako růže, kdy hloubka, velikost a intenzita její vůně závisí na Lásce, kterou přijímá.
Čím více Lásky, tím více voní. A svou vůní dokáže rozprostřít do celého světa.
Růže ve váze rychle vadnou. Zalévejte je však skutečnou Láskou a budou stále živé.
Žena je jako diamant, jehož skutečná krása se otevře teprve po vybroušení všech jeho stran.
Každá nová zkušenost = jedna strana. Každá bolest, pláč i radost se do ní podepíše.
Čím více zkušeností, tím větší záře a lesk. Teprve pak je možno říci, že je vybroušen k dokonalosti.
Síla Ženy není v její povrchní kráse. Taková krása je pomíjivá, jako sníh.
Její skutečná síla tkví v pohlazení její dlaně, jež dokáže rozpustit smutek druhých
a probudit k životu vše, co již dávno spí.
Žena je Bohyní.
Strážkyní Ohně.
Kapkou v tůních.
Svěží rosou.
Jemným vánkem,
zrnkem písku na poušti.
Životodárnou Oázou.
Milé maminky a ženy, následující dárek jsem pečlivě vybrala přesně Vám na míru. Budu v koutku své duše věřit, že vaše vnitřní struny naladí a jsem si jista, že nejen jeho tónu, ale i odkazu, který Vám tímto přináším budete rozumět.
Lena



Autorská práva psaného projevu Živá Voda Lena
.
.
Mám to veliké štěstí, že patřím k těm šťastným maminkám. Moji synové mi vracejí lásku, kterou jsem jim dávala a dávám stále. Dostávám kytičky jen tak, nebo pohlazení a milé slovo s úsměvem. Nic víc nepotřebuji. Stačí mi, když vidím ty ohníčky štěstí v jejich očích.
Já už maminku nemám a tak jsem kytičku položila k jejímu hrobu. Jako každý rok i dnes jsem ji nesla nejdříve se smutkem, ale když potom stojím a dívám se na fotografii, zavzpomínám, smutek odezní a v mé dušičce se usídlí klid a mír.
Váš příběh s darovanou kytičkou je velice pěkný, milý a dokážu si představit, jak musela být obdarovaná žena šťastná. Někdy stačí tak málo a dokážeme pro toho člověka udělat tolik…
Videa s procítěnou hudbou jsou moc krásná.
Za sebe moc děkuji Leno!!!!
I já děkuji za pěkný příspěvek.