– Krok k Míru /4/ Je v rukou muslimských žen !!

Ke změnám ve světě DOJDE skrze Ženy. Toto téma je již sepsáno například v >tomto< článku.
Podívejme se na konflikt válek trochu logicky. A položme si otázku. Které části světa se nejvíce týkají zprávy o různých násilnostech, atentátech a podobných akcí, jež rozviřují prach naší Země a činí v ní a lidských srdcích hluboké rány? Velká část těchto zpráv pochází z muslimského světa.
Pokud je někdo velmi nešťastný, pak buďto pláče, uzavře se do sebe, nebo se jeho smutek projevuje agresí vůči okolí. V podstatě se dá říci, že tímto konáním svou zlost ventiluje a dá se přeložit jako výkřik do ticha.
A položme si další otázku: „Proč nejvíce zpráv výše zmíněného typu přichází právě z této části světa?“
Důvodů je bezesporu více: Jedním z nich je například chudoba, v některých částech také např. nemožnost svobody projevu. > Nedávno jsem zhlédla dokument, v jehož ději se určitý cestovatel ptal muslimského taxikáře v jejich zemi, zda je spokojený a šťastný. Jeho odpovědí bylo přitakání provázeno širokým úsměvem, řekl, že se má dobře a ……, že člověk si zvykne…
(?)
Když se však více rozpovídal, vyšla najevo skutečná pravda. Nebyl vůbec spokojen, natož šťasten. Naopak, tento muž byl velmi zoufalý, jelikož mu chyběla svoboda projevu. Zmínil, že hraje v kapele a moc rád by si své písně zazpíval na koncertě v nějakém větším městě. Z jeho dalšího vyprávění vyplynulo, že tato jeho kapela má vcelku značný počet posluchačů, ale v podstatě ani neví, jak její členové vypadají, jelikož v jejich zemi není povolena svoboda projevu, tím pádem nemohou veřejně zpívat. Celková atmosféra a texty jejich písní jsou totiž založeny na pravdě vyjadřující neštěstí a citovou vyprahlost …

Cestovatel také zmínil, že jej velmi zaujaly muslimské ženy, neboť si všiml, že mnohé z nich pod svým zahalením byly nalíčeny a měly šátky, jež jim zakrývají jen část hlavy, tak aby jim alespoň částečně byly vidět vlasy. Říkal, že z tohoto chování vycítil jasně vnímatelný protest proti tomuto nesmyslnému zahalování.
To je sice pěkné, ovšem takovýmto tichým protestem ničeho nedosáhnou a „příkaz“ zahalování tak mohou, ikdyž mnohé „nechtěně“ plnit klidně i několik dalších staletí…
Tyto příkazy si vymysleli lidé, tím pádem je také v moci lidí je změnit. Vše je naprosto jasné. Nebo je zde ještě opravdu někdo, kdo žije v mylné představě, že žena byla stvořena proto, aby chodila zahalena od hlavy až k patě?
Ovšem tím, že ženy přijaly tento příkaz a celé generace jej, jako loutky dodržují, ikdyž některé z nich ne přímo „dobrovolně“, jasně říkají celému světu: >
„Muž se nemusí zahalovat, já ano, zde není rovnost, tedy nejsem rovna muži. Tím, že se zahaluji, odmítám svou přirozenost, odmítám svou ženskost, odmítám svou lidskost!! Stydím se za to, že jsem žena, nechci světu ukázat, kým skutečně jsem. Žena má být hrdá na to, že jí je, ne se stydět.
Tímto svým chováním ženy samy sebe staví do podřadnější role, tedy říkají > „jsme podřadnější, než muži„. A v souvislosti s tímto chováním ženy, si muži těchto žen ani nemohou vážit!!! Vy by jste si snad vážili někoho, kdo před Vámi hrbí záda, stydí se sám za sebe, za to, že JE? Je sice možné mít takovéhoto člověka svým způsobem rád, vážit si jej však nikdy nebudete. A tím, že si muž ženy nemůže vážit, nemůže ji ani milovat. Milovat můžeme jen toho, kdo je na stejné úrovni jako my, tedy je nás hoden.
A pokud muž nemůže milovat ženu, skutečnou, opravdovou Láskou, jeho srdeční centrum je uzavřeno. Žena je z energetického hlediska protipólem muže, tedy jeho doplňující složkou, která jej učiní celistvým (a opačně). Muž samotný, bez ženy je jen polovina jablka, kterou doplní Láska ženy. Teprve poté vznikne celý muž. Uzavře se kruh. Pokud je otevřený, něco zde vždy chybí. A muž si tento nedostatek hluboko ve svém podvědomí uvědomuje.
Ovšem právě zde je zakopán pes. Muž tak, jako každý tvor v tomto Vesmíru potřebuje Lásku. Ta mu dá klid a Mír v duši, uzemní jej v jeho středu. Jelikož bez této Lásky je jen půlka bytosti. A ikdyž podvědomě cítí, že mu něco chybí, mnohdy si nedokáže uvědomit konkrétnost této absence. Žena mu to se svou podřazenou rolí neřekne, tedy mu v podstatě ani neukáže, kdo je vlastně skutečná žena, tedy bytost milující, uzdravující, všeobjímající. Paradoxně, přesto, že tuto mužskou nadřazenost si bezesporu před mnoha staletími vymyslel muž. Takový muž, tedy v podstatě většina mužů muslimského světa žije v nedostatku a prahne po tom, co mu chybí. Po Lásce. On ale neví, že to, co hledá je Láska ženy. Je nervozní, stále hledá, tápe a nenachází. Ruku v ruce s tímto proudem nervozita přeroste v agresivitu. V běžném životě se tato absence dá přirovnat k absenci „dávky“ při závislosti na nějaké látce – alkohol, cigarety atd. Pokud tato absence není uspokojena, přerůstá nervozita v agresivitu. Toto sice není zcela přesné přirovnání, neboť složky Lásky a závislost na jakékoli látce se přesně přirovnat nedá, každopádně zde tento příklad dávám, pro srovnání pocitů, aby jste plněji porozuměli, co Vám chci říci. Muž, který je v takovémto nedostatku jej dříve, nebo později bude nějakým způsobem ventilovat. Tato agresivita, pokud nebude zažehnána pak může být dříve, či později rozvinuta a využita k rozpoutávání různých rozbrojů. Ostatně zprávy ze světa, nejen z médií, ale i svědectví přímých účastníků jsou toho důkazem.
Muslimští muži podvědomě vnímají tento nedostatek, ovšem, jelikož trvá v podstatě mnoho desetiletí, staletí, je v nich natolik hluboce zakořeněn, že nedokáží nalézt jeho příčinu. Jejich srdce jsou částečně, nebo celá prázdná, jelikož v nich není energie Lásky ženy. A Láska je nejsilnější energií světa. Dokáže „zabít“, ale i znovu přivést k životu to, co již nebylo živé. A tak tito muži po celá staletí tápou ve tmě a „něco“ hledají. Pokud se jich však na rovinu zeptáte, co konkrétně hledají, odpoví, že nic. Ale lžou. Lžou Vám, i sami sobě, neboť se sami sobě nedokáží podívat do očí a říci: „Nejsem celistvý, něco mi chybí. Cítím se oddělen, sám. A jsem z toho velmi smutný. Proto tento vnitřní smutek, který pochází z mého srdce a nitra kompenzuji něčím jiným. Abych byl alespoň nějak užitečný a tento prázdný pocit proměnil v pocit užitečnosti. Pak jej nahrazuji bořením, ničením a svádím to na náboženství. Jsem slaboch. Muž také zotročil ženu. (Proč si to ženy nechaly líbit mi ovšem není jasné). Ale tím, že z ženy učinil otroka si muž podřízl větev. Zároveň tak ztratil sám sebe …
A od té doby stále hledá…. Hledá ztracené, jež sám neumí pojmenovat. A díru, prázdné místo ve svém srdci zaplňuje čímkoli, co mu dá i sebemenší pocit jistoty a užitečnosti. A tak, jelikož jej nic jiného nenapadá, bere do rukou „meč“ (dnes zbraň) a jde vpřed. A za ním zůstává spoušť. V překladu jde v podstatě o mužovo volání o pomoc.
► Nyní malinko zdánlivě odbočím, ikdyž tato vložka je doplňujícím faktorem celého předcházejícího děje.
Dámy, které někdy sledovaly dalekosáhlý seriál Velkolepé století budou vědět, o čem nyní píši.
Sultán, pro jehož tělesnou rozkoš jsou každý den připravovány mladé, krásné konkubíny-otrokyně přijdou do jeho komnaty, málem se před ním plazí po zemi, líbají mu jeho roucho. Přitom se mu nesmí podívat do očí. Tak žena dává najevo svou podřadnou roli. Tímto způsobem se k němu chová i žena, která mu povila jeho dítě, ať je jedna, či je jich více. Takováto žena je pak ceněna tím, že dostane větší místnost k obývání a její jedinou povinností je řádně vychovat děti …
Dámy, vraťte se nyní ve svých vzpomínkách k částem, jak nejznámější z konkubín – Hu!rrem získala „srdce“ sultána. Přejděme intriky, ty v této chvíli nejsou předmětem řešení a soustřeďme se na způsob, kterým dokázala v té době doslova nemožné, a to, že sultán, který až do této chvíle bral všechny ženy a konkubíny jen, jako něco méně vážného a zajímavého, než muže, si jí začal vážit a brát ji jako sobě rovnou. Ano, byla krásná, mazaná, čímž by si někdo mohl říci, že toto je jedna z otevřených bran… Ale on sám přiznal, že až teprve poté, co ji začal brát vážně se do ní skutečně zamiloval. To mu dodalo klid, našel sám sebe. A to až do té míry, že by byl ochoten za ni položit život. Přesto všechno, že ona sama mu toto vše, svůj život, Lásku, tělo, věrnost již dávno před tím odevzdala a mnohokrát mu tuto skutečnost neopomínala připomenout.
Jak tedy dokázala získat srdce tohoto muže?
Měla svou hrdost
Určitou důstojnost
Vážila si sama sebe
Neponižovala se
Jen tak od něčeho neustoupila, přestože ji tyto kroky mohly stát život
Byla si vědoma rovnosti svému muži, kterého milovala a dávala mu to znát
Rozhodně nechci, aby se tento malý příklad jevil názornou a přímou ukázkou, jak se má žena chovat > nyní mám na mysli intriky apd., ale chci vynést na světlo a zdůraznit především oněch 6 výše zmíněných aspektů, jež se dají přeložit do tří slov > tato žena zkrátka ZNALA SVOU CENU. Vzpomeňme si na začátek tohoto článku, kde zmiňuji, že ženy, jež se jakýmkoli způsobem ponižují si muži vážit zkrátka nemohou, a tedy je ani nemohou milovat.
► Další malý příklad z filmu Anna a Král: Děj se opět odehrává v prostředí, kde je muž nadřazen ženě. Žena se nesmí nacházet výše, než muž, musí se mu klanět, musí jej poslouchat. Tento konkrétní muž má spoustu žen, se kterými má děti. Chová se k nim poměrně hezky, ALE určitým způsobem je neakceptuje, nebere jako sobě rovné, nebere je vážně, ne tak, jako muže. A najednou se objeví angličanka, která je sice hostem, ale muž po ní vyžaduje stejné podřízené chování, jako po ostatních ženách. Ona tento způsob ale neakceptuje. Z počátku mezi nimi vznikají rozbroje, jelikož tato žena svým chováním ukazuje, že je rovna muži, a to jej nesmírně rozněcuje, neboť je po dlouhá léta zvyklý na něco jiného. (Ostatně tato nesmyslná tradice se uchovávala a nejen v zemích muslimského světa mnohde uchovává po staletí a dodnes. Muž ani nemusí být král, stačí prostě jen být mužem). Zmíněná žena však v tomto muži po nějakém čase rozdmýchá něco, co dosud nepoznal. Moc se líbila věta z tohoto filmového příběhu, kde se přítel onoho muže ptá: „Ona se cítí být rovna muži, to je neslýchané.“ A tento muž, který byl zároveň králem své země s úsměvem a úctou v hlase odvětil: „Nejen rovna muži, ale rovna králi.“ Děj tohoto krásného filmu končí slovy jeho syna: „Pozoroval jsem svého otce, jak tančí s jedinou ženou, kterou skutečně miloval. Ukázala mu něco, co doposud nechápal, a to, že je opravdu možné, aby muž mohl být jen s jednou jedinou ženou ….
A tak, milé muslimské ženy (a nejen Vy), ať žijete kdekoli a čtete tyto řádky jistě chápete, co Vám všemi těmito slovy chci říci. Až odhodíte své šátky, přestanete se zahalovat, tedy v překladu, až se přestanete stydět, za to, že jste ženy, ukážete mužům svou rovnost s nimi, pak se budou dít věci… Rozdmýcháte ve svých mužích něco, co doposud nepoznali a ukážete jim, jak vypadá skutečná Láska. Možná to nepůjde bez boje. Ale na této Zemi je přeci mnohdy bojem již pouhá existence. Jelikož to, co má být rozbito a rozmetáno se vždy brání, aneb zvyk je železná košile. Muži se mohou začít bránit, neboť stávající stav věcí – žena podřízena muži, nebo žena, která se zahaluje, tedy ukazuje svou podřízenost jim vyhovuje. Oni jsou páni, jelikož jejich hodnota je stavěna nad hodnotu vaši. Ale tento „Zákon“ vymysleli s největší pravděpodobností muži, je tedy na mužích, aby došlo ke změně skrze jejich srdce. Otevřít tato srdce, pokrytá letitými pavučinami, TO JE VŠAK JIŽ VAŠE PRÁCE. Čím více Vás bude, tím lépe. Pamatujme – síla je v jednotě. Muži naleznou svůj klid, najdou sami sebe a nebudou hledat ztracené v bojích, atentátech a rozdmýchávání válečných konfliktů.
ANO, TOTO JE CESTA K NASTOLENÍ LEPŠÍHO ŘÁDU, ZACHOVÁNÍ ROVNOSTI MEZI MUŽEM A ŽENOU, NEBOŤ ROVNOST JE ZÁKLADNÍM ASPEKTEM VESMÍRU. TOTO JE CESTA K PRVNÍMU KROKU, KTERÁ VEDE K NASTOLENÍ MÍRU NA CELÉM TOMTO SVĚTĚ. A TEN PRVNÍ KROK JE NA VÁS ŽENY…. SVĚT JIŽ JE NA TENTO KROK PRÁVĚ NYNÍ, V TĚCHTO DNECH PŘIPRAVEN A ČEKÁ. PROTO VÁM PÍŠI.
JE TO VZKAZ PRO VÁS. ENERGIE JSOU PŘÍZNIVÉ A OTEVŘENÉ. KONEJTE !!!!!!!!
8. 3. 2017 – Egyptské ženy úspěšně bojují za právo o rozvod. Pro muže v této zemi jde o pohanu.
Nárůst rozvodovosti zaznamenaly muslimské země teprve v posledních letech. V Egyptě k tomu přispěl zákon z r. 2000, který umožňuje žádat o rozvod i ženám. Dnes této volby využívají i Egypťanky na venkově, který je v těchto záležitostech stále poměrně konzervativní.
28 letá Mona vypráví: „Šla jsem k rodinnému soudu a normálně požádala o rozvod. Řekla jsem, že svého muže již nechci a nemůžu s ním žít.“ Monu její manžel začal fyzicky napadat v době jejího těhotenství.
Byla první, kdo ve vesnici v Egyptě využil tohoto zákona. Konzervativní egyptská společnost si na nové Právo žen zvykala velice pomalu. Zvlášťě u mužů šlo o problém, jelikož pokud se s mužem žena rozvede, je v takovém případě jasné, že jde o selhání z jeho strany. A zde je to velká ostuda. Toto vysvětlila matka Mony.
> Lena: Zde se mi naskýtá otázka: „Manželství tvoří dva, čili není možné, že vinu může nést každý určitým dílem?“ Je zde i jistý dlouhodobý princip, který byl v Egyptě privilegován a ženy v něm neměly velká práva.
Pramen: http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zajimavosti/_zprava/1705816
Egypt – nejhorší místo pro život arabských žen > http://www.lidovky.cz/egypt-nejhorsi-misto-pro-zivot-arabskych-zen-tvrdi-studie-par-/zpravy-svet.aspx?c=A131112_110012_ln_zahranici_msl
15. 11. 2017 – V Saudské Arábii se brojí za povolení ženám zasednout za volant automobilu, a to od roku 2018
http://www.stoplusjednicka.cz/saudska-arabie-se-pokousi-o-reformy-zeny-mohou-konecne-za-volant
Spojení Muže a Ženy > ZDE
Muž pokřivených hodnot, žena jako hračka > ZDE
Vztah muže a ženy dnešní doby > ZDE
Souznění energie Ženy a Muže – vzpomeňte si, Kdo jste > ZDE
Další články kategorie Nový věk > ZDE
§ Ochrana prvotních autorských práv článku Živá Voda Lena
.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *