Zvyky šťastných lidí. Patříte mezi ně? Ještě ne? Tak to si musíte nejpozději ihned prolouskat následující text :). Některé zvyky jsou mé vlastní, jiné jsem zaslechla od druhých a zařadila je zde. Některé se Vám jistě budou hodit. A jelikož se právě usmívám, tento text jsem navíc jako závěrečnou tečku obohatila a pocukrovala mým osobitým vtipem, stejně, jako ve fázi výroby a zdobení dortu ;-). Tak, ať Vám níže uvedená slovíčka znějí sladce!ŠŤASTNÍ A ÚSPĚŠNÍ LIDÉ
Na každé věci dokáží najít pozitivum, byť nepatrné
I na špatném je něco dobrého. Jeden ze Zákonů. Jakých? No Vesmíru a veškerého dění přeci. Pokud se nedaří vidět na nějaké situaci kladnou stránku, tito lidé si ji vytvoří sami. A nikdy nelitují. Pokud tato situace dopadla dobře, je to prima. Pokud ne, jde to zkušenost.
Je jim jedno, co si o nich myslí druzí, ale ..
Nedovolují negativně naladěným lidem ovlivňovat to, jak se cítí. Ať jim takovíto lidé říkají cokoli, daná slova z nich stečou, jako kapky vody.
Ovšem, i zde je malý háček, pokud o Vás někdo roznáší nepravdivé pomluvy a druzí jim věří, není od věci čas od času zakročit. > V takovémto případě je dobré vyhodnotit vážnost situace, a také o jakou záležitost se jedná a v jakém prostředí. Pracovní kolektiv, rodina, sousedé …
Jsou vždy přátelští a uznalí
Pro šťastné lidi nemá význam, odkud pocházíte, nebo jak vypadáte. Vše, co potřebují je další člověk, vedle kterého se mohou smát a být šťastní. Neostýchají se a nelitují vynaložení několika minut na to, aby druhým vyjádřili své uznání.
Vždy se usmívají a jsou pozitivní
Úsměv a smích jsou rysem šťastných lidí. Lidé, s nimiž trávíme hodně času ovlivňují naše přijímání okolního světa. Čím více času trávíme s pozitivně naladěnými, optimistickými lidmi, tím jasnějšími barvami bude zářit náš život. „Nesmějeme se proto, že jsme šťastní; jsme šťastní proto, že se smějeme“.
Leoni: Má osobní šťouralova poznámka a jemný pokus o vtip:). > Ovšem, pozor aby vaše skvělá náladička neskončila, jako u značné části obyvatel Spojených Států ;-). Zde jdou mnozí do extrému, to je známo a jsou tak naprogramováni pozitivní náladou, že pokud dojde k situaci, kdy se potkají na ulici dva známí a jeden se zeptá druhého, jak se má, on odvětí: „Ale, včera mi zjistili nádor. A tázající se, oslněn úsměvy a pozitivní náladou odpoví: „Ale to je skvělé!“
Takže pozor, nic nepřehánět, v některých případech jsou přeci jen jisté hranice ;-).

Žijí přítomným okamžikem
Tito lidé nečekají na zítřek, nebo nedělní ráno, na koupi nového auta, nebo domu. Nečekají na léto, nebo zimu. Tou úplně největší chybou je myslet, že žiješ, když ve skutečnosti přebýváš v jakési čekárně v očekávání života. Žijí TEĎ.
Vědí, že ne vše na tomto světě je dokonalé
Je těžké přemoci v sobě perfekcionismus, ale je to nezbytné. Všeho s mírou. Šťastní lidé dokáží kontrolovat své úsilí o dokonalost. Nervou si vlasy kvůli chybám, či nepřesnostem. Jsou na sebe a své úspěchy pyšní. Někdy věci nejdou podle plánu, ale to je normální. Mít vše pod kontrolou není vždy možné.
Já sice vím, že ne vše je dokonalé, ale má maličkost je často a v mnoha ohledech puntičkář. Tak to mám tedy „blbé“ a nevalné. 🙂
Stále se učí něco nového
Jsou to lidé zvídaví a snaží se stále vědět něco nového. Vždy existuje něco, o čem ještě nevíme. Zájem o život nám dává energii, pomáhá vzniknout novým nápadům, kladně ovlivňuje myšlení a naše dny činí bohatými.
Apropo, říká se, že teprve až víme vše, zjistíme že vlastně nevíme nic. Takže? Vyberte si z toho, co chcete … 🙂
Obohacují své okolÍ
Jednou z nejlepších cest k pocitu štěstí je snaha změnit okolní svět. Není k tomu třeba zachraňovat národy a zastavovat tsunami. Někdy stačí se prostě na lidi usmívat, složit jim kompliment, pomoci přátelům …
Takže?
HODNĚ ŠTĚSTÍ !
.
Pěkné video nad článkem a super video se zvířátky-to mě rozesmálo. Ta žába nemá chybu.
A jinak ani nemám co napsat, protože v článku je vše obsaženo. Myslím, že si každý najde to své.
Moje takové jedno:
CHCEŠ BÝT ŠŤASTNÝM – BUĎ JÍM!
CHCEŠ BÝT BOHATÝ – BUĎ JÍM!
AŤ UŽ SI ŘEKNETE, ŽE NĚCO ZVLÁDNETE, NEBO NEZVLÁDNETE, POKAŽDÉ BUDETE MÍT PRAVDU!
Aňo aňo :), krásné moudro a pravdivé …
Přidám další. "Na to, začít na sobě pracovat není nikdy pozdě. Přestat s tím je však vždy brzo."