Nemohu jinak, při psaní tohoto úvodního „entrée“ se usmívám, jelikož jsem se pobavila. Máte zájem? Pak není nic lehčího, než pokračovat v prohlídce této stránky. Zároveň mám k obsahu co říci, čili zde můžete ulovit dvě mouchy jedním tahem. Prodloužíte si život smíchem, zároveň se ode mne, Vy, kdož máte zájem můžete naučit, dejme tomu něco nového, a to – všímat si …Malý předkrm – sovičky se umí hezky „smát“ 🙂
Tančící sovy
V proudu tohoto videa je zřetelně vidět, jak se jedna z nich při přiblížení zvuku okamžitě a bez zaváhání roztančí. Běžně to bývá tak, že pokud živý tvor uslyší hudbu, jeho buňky okamžitě započnou kmitat dle rytmu, tedy kmitu, neboli pulsu energie zvuku. Kmit buněk tedy v tomto případě nazýváme tancem.
Dále si lze všimnout, že chvilku po roztančení zmiňovaná sova komunikuje s druhou, která sedí vedle ní, „něco“ jí sděluje. Energie komunikace u ní vyvěrá z části mezi jejím zobáčkem a očima. Zaregistrovali jste? Oslovená sova se započne hýbat také.
Další věcí ovšem je, kdy muž po čase k dané sově opět přiblíží hudbu. V této konkrétní chvíli se dívá jinam a nereaguje. Teprve poté, co jí muž ukáže mobil a ona jej zaregistruje, započne se opět hýbat. Co na to říkáte? Proč tomu tak je? Máte vysvětlení?
Tyto krátké postřehy zakončím mým názorem na okovy kolem nohou těchto krásných opeřenců:
Svoboda by jim slušela daleko více.
.
První video se mi moc líbí. Připomíná mi malou sovu kulíška, který má také takový ,, úsměv " a když pořádně otevře oči, vypadá jako malý skřítek.
U druhého videa mi bylo smutno a jako Vám i mně vadí ty okovy. Na druhou stranu mě ale potěšily ty dvě krajní sovičky, které dávají očividně najevo, že jsou své. Hlavně ta jedna. DÍVÁ SE JINAM A TANČIT NECHCE.Tím dává najevo, že má svou hlavu a přála bych jí svobodu. A nejen jí.
Sovy bývají většinou noční lovci a ve dne odpočívají, což je vidět. Jsou "bobci" ospalí a mnohem raději by si dali šlofíka.
Mi se velice líbí sněžná sovička. Vůbec sovy celkově jsou podle mne úžasná stvoření.