– Magie zelených očí

Zelené oči. Jejich majitelé bývají často bráni jako zajímaví, hrdí lidé, jejichž osobnost je z části zahalena rouškou tajemství. V davu je zkrátka málokdy přehlédnete. U barvy zelených očí jde údajně o nízké množství melaninu v oční duhovce světlého lidského fototypu. Charakteristika nositelů očí této barvy vychází z přesvědčení o vyváženém spojení dvou barev, a to modré a žluté.
V člověku se zelenýma očima se podle magie spojuje dvojí energie: energie dárce a energie příjemce. Díky tomu jsou zelenoocí obdařeni odolností, houževnatostí, vytrvalostí a tvrdohlavostí. Umějí být tvrdí, cílevědomí, zásadoví a stálí. Vytýčí si konkrétní cíl, za kterým posléze houževnatě kráčejí, překonávajíce na své cestě veškeré překážky. Zde také hraje roli ► datum ◄ narození.
Lidé se zelenýma očima se ve svém okolí nezřídka těší značné autoritě. Bývají to skvělí organizátoři. Bez ohledu na svoji popularitu neusilují majitelé této barvy očí o nějaké extrémní vůdcovství, přejí si však být váženi.

Vše, do čeho se pustí, dělají na profesionální úrovni. Než se rozhodnou, zváží pečlivě situaci a i za těžkých okolností dokážou najít východisko. Na život se dívají reálným zrakem. Tato barva očí je znamením klidu a rozvahy.
Nikdo však nemůže říci, že je zná opravdu dobře – dnes mohou být takoví, zítra úplně jiní, zkrátka tak trochu tajemní a sví.
Zelenoocí bývají často vybavení excelentní intuicí. Význam takovýchto lidí pro společnost je značný. Najdeme mezi nimi mnoho věštců a extrasensů.
Zelené oči často mívají lidé laskaví, čehož se okolí někdy snaží využít. V tomto případě však na ně čeká překvapení, osedlat si je totiž nelze. Jejich hrdost jim brání něco podobného snášet.
Zelené oči jsou velmi vzácné, naznačují soucitnou duši s nesmírnou dávkou kreativity, náruživosti a smyslnosti. Zelenoocí lidé jsou velmi citliví v milostných vztazích. Proto někdy svou druhou polovinu mohou hledat po celý život. Jsou něžní, laskaví a milí. Zranitelní v citech. Často jsou přirovnáváni ke kočkám: na první pohled nepřístupní a nezávislí. To však trvá jenom do té doby, dokud není nastolena důvěra. Jak si však můžete domyslet, tu si musíte nejprve zasloužit.
Pokud se stane, že hodně nazlobíte osoby s touto barvou očí, je lépe nevcházet jim do cesty. Dokáží se opravdu hodně rozčílit. Mohou však být také obdařeni tou největší možnou dobrotou překonávat jiné svou oddaností a sebezapíráním.
Další příspěvky této kategorie > ♫♪♫

5 comments

  1. Ale ale :). Jestlipak ty si neděláš srandičky.. (Snad nevadí mé tykání). Z pohledu přehlížení průvodčím Ti tedy tiše závidím, ušetříš na jízdném. 🙂

    Ovšem pozor – z hlediska principu protipólů, kdy je na jedné straně velká citlivost se při problémech dotyčné osoby může objevit i opak. Což je i nepatrně zachyceno v začátku článku a má mnohem více významů > jeden je uveden, další z mnoha mohu rozebrat zde:
    V zelenooké osobě se snoubí dvě energie – dávání, to je ona velká citlivost >  citlivý člověk "dává" svou velkou dobrotu, laskavost.
    A braní – tento aspekt se může projevit při velké ztrátě energie, kdy s ní dávající neumí pracovat a dává více, než unese. Energie mu pak chybí, rovnováha se přesune do opačného pólu, což je braní. Aby dotyčný již dál nepřicházel o svou chybějící energii, nebo ji již nechce více dávat, může se po nějakou dobu jevit, jako méně citlivý/či necitlivý. Tím si kolem sebe vytvoří určitou ochranu a energie dávání mu neuniká. (Jsou ovšem i jiné metody uchování energie) Tímto pak pomalu zpětně "nabere" svou energii zpět.

    Takže, pokud jsi svůj komentář myslela alespoň trochu vážně:) a jsi skutečně necitlivá, nejde o Tvou přirozenou vlastnost.

  2. Mám zelené oči a jediné s čím nesouhlasím je to, že se nedáme osedlat.
    Ano mám obrovské problémy s uznáváním autority a příjímáním rozkazů, ale když vím, že osoba která příkazy vydává je rozumná a uznávám jí tak s tím problém nemám. I když je fakt, že na celém světě existuje jen jediná osoba, od které splním jakýkoliv příkaz, je to kluk, kterého miluji a kdyby mi řekl, ať skočím pod vlak, tak bych to udělala.

  3. [3]: 2. souvětí je rozumné. Ovšem Tvé chápání Lásky je jaksi překroucené… Zřejmě ještě nemáš zpracováno něco z oblasti minulosti. Dej si pozor, abys nemilovala a nedávala do vztahu více, než druhá osoba. To by nemuselo dopadnout dobře…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *