– Nové veganské řeznicví otevírá 23. ledna

Tak je to zde. Prvnní veganské řeznictví se bude otevírat ještě tento měsíc. Tato myšlenka se díky úspěšné kampani na Kickstarteru dočká realizace, a to ve městě Minneapolis v Minnesotě.
Takzvaný „Býložravý řezník“ prodává celou škálu druhů masa a sýrů na rostlinné bázi. Místo kousků masa se používají ingredience jako cizrna, nebo tapiokový prášek. Náhražky masa a rostlinné sýry rozhodně nejsou nic nového, ale spojovat je s řeznictvím je bezesporu inovativní.
V roce 2014 fanoušci této myšlenky štědře darovali více než jeden a půl milionu korun sourozeneckému duu Kale a Aubry Walchovým. Jejich obchod se bude otvírat 23. ledna na 507 First Avenue.

Sourozenci získali své příznivce na farmářských trzích, kde měli stánek s vlastnoručně vyráběnými náhražkami masa.
Ve svém novém obchodě nabídnou zavedené stálice, jako například paprikáš z tofu a pšeničného lepku, italské párky, uzená žebra, pomalu pečené vepřové, či medovou slaninu.
„Vytvořili jsme komplexní a chutné produkty, které uspokojí každého býložravce, všežravce i samozvaného masožravce,“ tvrdí jejich stránka na Kickstarteru. Naše 100% veganské maso bez utrpení nabízí chuť, texturu i živiny, které se dají najít v mase bez jeho negativního dopadu na zdraví, zvířata nebo životní prostředí.“
Sourozenci Walchovi si určitě zvolili výhodný způsob podnikání, jelikož masa se pomalu zříká čím dál více lidí. Byznys s veganskými produkty roste. Zahrnuje masové náhražky například od firem jako Fry´s & Beyond Meat, nebo populární a známý burger na rostlinné bázi od Impossible Foods. Jejich karbanátek z rostlinných živin a bílkovin, získaných ze zeleniny, semínek a obilnin je údajně od hovězího masa, co se chuti i textury týče k nerozeznání.
Mohou se veganské náhražky masa stát jídlem budoucnosti?
Všeho s mírou vážení.
Mé proroctví – Nový druh potraviny > ♫♪♫

2 comments

  1. Dnes se dá vydělat snad na všem. Já bych to raději nekupovala.Už jen slovo náhražka mi nesedí a dělá se mi husí kůže. My tedy maso jíme, ale ne každý den. Nakupuji na farmě, kde vím, že se můžu spolehnout na kvalitu a zvířátka netrpí. Někdo určitě bude protestovat, ale jájsem tak naučená od dětství. Chovali jsme všechno možné a nikoho nenapadlo, že to tak nemá být. A ani si dost dobře nedovedu představit, že by tatínek, když se vrátil z celodenní dřiny sáhl třeba po pampeliškovém salátě.
    Jak píšete nakonec. Všeho s mírou!

  2. Já bych ráda ochutnala. Má známá se takovými věcičkami živí každý den. Občas u ní něco uďobnu, někdy to ujde, jindy má můj obdiv, nedá se to jíst. Také sem tam kupujeme ve zdravé výživě určité "mňamky", ale s mírou a zdravým rozumem. Kupř. Tofu mne neoslovilo.

    Kdybych doma po náročném pracovním dni předložila na stůl pampeliškový salát, byla bych slovně vypampeliškována :). Ovšem, jako salát po hlavním jídle, nebo jako lehkou odpolední svačinku (svačinka by byla pouze pro mne), proč ne.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *