Pamatuji dobu, kdy osobám ode mne dříve narozeným vydržely různé elektrospotřebiče a elektronika i 25 let. Že se to zdá neuvěřitelné? Ach to byla kvalitka. Veškeré spotřebiče disponovaly pevným tělem-obalem, kvalitními součástkami, které vydržely. Předmět Vám mohl upadnout a nic se nestalo.Dnes Vám obchodníci již při koupi jakéhokoli spotřebiče úlisně nabízejí prodloužení záruční lhůty s tvrzením, že po ukončení záruky, což je většinou po dvou letech, neurčí-li výrobce jinak, může určitá část výrobku „odejít“. Tento úkon pochopitelně zaplatíte a dotyční mají z uzavřené smlouvy provize. Paradox. Inu, jaká je kvalita dnešních moderních elektro výdobytků přeci víme. Skutečnost?, že do mnohých z nich jsou? záměrně instalována jistá zařízení, která po uplynutí doby, na níž je nastaveno výrobek deaktivuje taktéž není ničím novým.
Jeden zákazník v níže uvedeném dokumentu rozebral poměrně novou tiskárnu, která po určitém čase přestala být funkční. Bylo mu řečeno, že nemá cenu ji opravit, jelikož náklady na opravu budou vysoké a vyplatí se tedy koupit novou. Jak plytké, dělat z lidí konzumní hlupáky. Uvnitř nalezl překvapení, v podobě tzv. kuňvítka-záměrně nainstalované součástky, která přístroj zablokovala. Dotyčný zapátral a pořídil si program, jež kuňvítko zpacifikoval a tiskárna zvesela fungovala dál …
Zajímavý videodokument dle tvrzení ukazuje realitu, jak výrobci z lidí dělají konzumnní otroky.
Známe a víme …