– Výměna klasických vozů za elektromobily je zdlouhavá – PROČ

Píše se rok 2017. Neuvěřitelné, jak čas ubíhá. Nedávno ke mně přilétla zprávička, že jedna z výrobních společností, která produkuje automobily, se po zralé úvaze konečně pustila do většího množství produkce dopravních prostředků na elektrický pohon, který je k našemu prostředí podstatně přátelštější. To mne přivedlo k zamyšlení, respektive k rozebrání situace, PROČ vše, zde na této planetě, kterou velkou měrou řídí tvor zvaný Homo Sapiens, tak dlouho trvá. Tento soupis je možno brát, jako VZKAZ.
S elektromobily v rámci celého světa se můžeme setkat téměř všude. Ovšem, možnost vídat je na silnicích se stále vyskytuje v omezenějším množství. Automobil na elektrický pohon má svá pro i proti. Ostatně, zatím žijeme v dualitě, že? Jako výhodu provozu můžeme jmenovat jeho nízkou, nebo „nulovou?“ zátěž pro životní prostředí. Nevýhodou může být častější nabíjení, nižší rychlost, než dokáže napumpovat autíčko na pohon klasický, a prozatím také menší počet stanic, které nabíjení nabízí. Ale také jeho vyšší pořizovací cena. Nejnovější modely pak, co se týče rychlosti mají na tom být lépe, než modely jež jsou k dispozici nyní.
Zatímco klasické nové vozítko s mnoha „koňmi“ pod kapotou je možno pořídit již zhruba od + – 200 000 kč, a pokud máte na víc a chcete investovat, vyšplhá se klidně i na několik melounků, elektromobil, popřípadě automobil s hybridním pohonem se s touto částkou nespokojí. Hybridní pohon je však zbytečný, pokud obsahuje i spalovací motor, říká NE životnímu prostředí. Kupříkladu pořizovací cena nového elektromobilu, jež má být uveden na český trh v roce 2019, se má oproti klasice odrazit na zhruba 700 000 korunách. S tím, že stanice, kde bude možno nabít svého miláčka neustále rozšiřují svou působnost a přibývají.

Řekněme si na rovinu. Je zde opravdu ještě osoba, která, pokud by měla možnost zakoupit si automobil na elektro pohon, váhala by? Zejména proto, že vozítka na pohon klasický nejsou k životnímu prostředí přátelská. Nevím, jak ostatním, ale mi osobně vzduch, který dýcháme nadvakrát „nechutná“. Nehledě na to, že látky, které díky tomu vstřebáváme obsahují i ►jedovaté◄ příměsi, pomalu a plíživě poškozují náš organismus, a v tomto případě se může jednat až o poškození genetické.
Ve věci pořízení nového elektromobilu se však naskýtá malý zádrhel. A tím je právě ona pořizovací cena. Snad nejlevněji prodávaný elektromobil by měl být Volkswagen, zde se jedná o částku, která se odráží na cca ►600 000 korunách◄. Ovšem disponuje také nejnižším výkonem. Toto rozdělování výkon – cena, mi vzhledem k dnešní době přijde již trochu zvláštní. Jednota musí být nastolena, jinak se nehneme. Mnohé v tomto ohledu je jaksi uměle, nesouladně vykonstruováno.
Kolik osob si však může dovolit zakoupit vozítko v takovéto ceně. Běžná, čtyřčlenná rodina, matka, otec + děti, která disponuje průměrnými příjmy? Rodiče mimo to, aby finančně zvládli vše, co je potřeba, kde lze zahrnout základní zaplacení chodu domácnosti, potraviny, popřípadě školné pro děti, kroužky, koníčky, tábory, lyžařské výcviky, nějaká ta dovolená a spoustu dalšího, se také většinou snaží svým dítkům našetřit něco na budoucnost. Aby až dospějí a postaví se na vlastní nohy měly nějakou odrazovou finanční zabezpečenou strukturu. Čili takováto rodina jistě nebude mít k dispozici navíc finanční prostředky v míře, aby si mohla dovolit pořízení dražšího dopravního prostředku.
Proto se zde naskýtá otázka, je-li skutečně nutné, aby tyto automobily byly tak drahé. Ano jistě, ani výrobce, konstruktéři apd. se neživí vzduchem, platí elektřinu, vodu… Jsou zde jistě i nějaké formy „licencí“, které je před uvedením produktu do výroby nutno vyřídit, zaplatit, projekt, materiál, technologie také nejsou zdarma… Toto vše něco stojí. Výrobce a ostatní osoby, které se na tomto procesu podílejí tedy nějakou finanční odměnu musí obdržet. Je ale možné, že by se cena těchto dopravních prostředků mohla pohybovat v nižších rovinách?
Nedávno jsem u známých v rádiu zaslechla rozhovor se zástupcem jednoho z výrobců. Hovořilo se zde právě o vysoké pořizovací ceně elektromobilů. Bylo zde řečeno, že vůz tohoto typu je možno stále brát jako novinku, a tomu proto také odpovídá cena. Čili, zde jde opět, jako „vždy“ o peníze, na prvním místě. Co jak nejvíce vydělat. Vydělat – prosím. Ale??? Doplňte si sami.
Vždy, když se jedná o novinku z jakékoli oblasti, pak je cena této vysoká a postupem času pomalu klesá. Účel, jak bylo zmíněno – vydělat na tomto produktu co nejvíce. Ano, tento proces má i skrytý význam, jenž je dán tím, že v mezičase, než se novinka ujme a starší typ rozprodá, vysoké navýšení ceny za novinku, která se postupem času bude snižovat, se po úplném rozprodání posledního kusu staršího typu věci vyrovná, a pro ty, kteří si ji za vysokou cenu nemohli dovolit již bude daná cena atraktivní. Starší typ se také zlevní, a tím se vyrovná případná finanční ztráta. Ikdyž, je možno užít slova ztráta? Mrkněte na platy managerů – okopíruj
http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/podnikani-a-prace/prumerny-plat-manazeru-skody-auto-byl-devet-milionu_229074.html
Lidé však patrně stále něco nepochopili, de facto jednu ze základních věcí. Co se týče výrobků, které poškozují naše zdraví, tedy výfukové plyny klasických automobilů, pak zde se sice výroba utlumuje ve prospěch „nového“ typu vozů, ovšem proces se musí urychlit. Tím, že se elektromobily představí k dispozici za cenu, jež bude motivační pro celou populaci, nejen ty nejbohatší. Tím se proces výměny urychlí způsobem – pokud starší model se spalovacím motorem doslouží, nebude se kupovat tentýž, jelikož cena elektromobilu je vysoká, ale půjde se rovnou do vozu s elektrickým pohonem. Není tedy na místě vydělat co nejvíce, nestačilo by jen – vydělat? A snažit se co nejrychleji klasické typy automobilů vyřazovat z trhu! Ano, vyřazování postupně probíhá. Ovšem může trvat snad několik dalších desítek let! Navíc si kladu otázku: „Je vyřazování automobilů s klasickým pohonem a jejich nahrazování elektromobily dáno konečně, (tedy pozdě, ale přece), probuzeným svědomím lidí chránit přírodu, a tedy i nás samotné?“ Nebo je pouze důsledkem postupného klesání ložisek podzemního systému ropy naší planety, ze které se pohonné hmoty vyrábějí, a proto bylo „nutno“ poohlédnout se po jiných zdrojích. Pokud by ložiska ropy byla dále plna, docházelo by k čerpání a vysávání Země dále. No???? Odpovězte si sami!
Automobily na klasický pohon již na trhu v rámci celého světa dávno neměly být! Životní prostředí je ničeno již příliš dlouho! Automobily k tomu přispívají nemalou mírou. Když vezmeme v potaz, že zhruba 83% domácností vlastní minimálně jeden vůz, připočteme k tomu také prostředky hromadné dopravy, pak při konečném součtu, kolik výfukových plynů denně „spolykáme“ jen v rámci naší malé České republiky, je výsledné číslo naprosto ALARMUJÍCÍ.
Co je rovněž, možno říci až NEUVĚŘITELNÉ, elektromobily, nebo vozítka na jiný, alternativní pohon, který je k životnímu prostředí přátelský měly našimi silnicemi brázdit již v minulém století!!!
Máme rok 2017. V podstatě je tedy možno říci, že elektromobily, které jsou určitým způsobem stále brány, jako „novinky“, jsou již dnes zastaralé.
A dále:
Vše, co není k životnímu prostředí přátelské je v současnosti zastaralé!
Proč tedy vývoj prostředků, jež naše životní prostředí nepoškozuje a jejich uvádění na trh trvá tak dlouho???? >
Peníze?! Peníze, mamon. Lidé se mylně domnívají, že když mají novinku, kterou si mohou dovolit zakoupit, jsou jiní, než ostatní. Novinky jsou drahé, je nutno na nich nahrabat, a tudíž pro „vybrané“. Novinky však jistě mohou disponovat nižší cenou, co říkáte. Toto vše nastavil člověk. A stejně, jako dané nastavil, má moc nastavení změnit. Proč by tak však činil?
Je-li poptávka, bude nabídka. Je-li nabídka-je i poptávka.
PENÍZE!
Ve skutečnosti je toto vše paradoxní omyl zaslepeného podivného druhu, s ještě podivnějším názvem – Homo sapiens. Peníze? Zasypte se jimi. Vydlážděte si jimi chodník k domu, ozdobte koupelnu. ale pozor, aby jste se jimi při tom neudusili… Proč na novinkách vydělávat desetitisíce, proč statisíce. Vždyť ani miliony nestačí… Nejprve je nutno vysát Zemi z jejích útrob. Jako parazit!! A poté, co bude vydrancována se pouvažuje nad „novými“ zdroji, které jsou zde k dispozici již desítky let. Proč je však pouštět do oběhu, když je zde ropa, na které se dá velmi zbohatnout. Mimochodem, ropa, ze které se vyrábí pohonné hmoty není a nikdy nebyla určena k tomu, aby byla dolována, ani k tomu, aby z ní byly vyráběny pohonné hmoty. Máme jiný pohon!!!! Jezdit máme v prostředcích, které jsou postaveny na zcela jiných technologiích.
Zasypte se penězi, vykoupejte se v jejich množství, užijte si, jak šustí.
Lidskost však jimi nezískáte !!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *