Při vložení 1. ►části◄ tohoto rozhovoru jsem zmínila, že si ukážeme a poodhalíme jinou stranu internetu. Poslední část rozhovoru byla uvedena, a tudíž se ujímám svého slibu a jeho uskutečnění beru pevně do rukou.
Pouze minimum adminů webových stránek se se svými čtenáři rádi a s Láskou podělí o něco zajímavého, přínosného a myslí při tom na druhé. Většina ostatních toto nedělá pro dobro čtenářů, ale pouze pro sebe, pro zvýšení návštěvnosti za účelem finančního zisku. Vzhledem k tomu, že více, či méně „vidím“ tuto jejich energii, mohu zcela zodpovědně říci, že obsah těchto webů je syrový, studený, bez náznaku lidskosti a zavání sobectvím.Pojďme však dále. Směřuji ke stránkám, jež se zabývají duchovními tématy, esoterikou, zdravím, popřípadě vším dohromady. Je známo, že mnohé, či naprostá většina lžou, nebo pouze opisují. Netýká se webů o zdraví, které píší lékaři. Udělala jsem si tedy osobní test a prohledala internet. Lidi již nějaký ten pátek „znám“, čili jsem si samozřejmě nedělala iluze, že naleznu mraky webů, popř. blogů, které v tomto ohledu předkládají pravdu a ví, o čem píší. A i když jsem jistě neviděla naprosto všechny, jelikož by se jednalo o práci na několik měsíců, žila jsem malou naději, že mezi značným množstvím prohlédnutých natrefím alespoň na jeden, dva, které svým čtenářům poskytují vyšší úroveň sdělení, tedy čerpají ze sebe a v tématech zmíněných výše se skutečně vyznají. Kdepak. Navíc, obrovské množství autorů těchto webů, do svých stránek vkládá velké množství článků, jejichž původ je nejasný, popř. žádný. Čili i pravděpodobnost, že jde o podvrh je zde nebývale vysoká. Co je však zvláštní, čtenářům toto vůbec nevadí, v komentářích pod takovými články jsou naopak vložena poděkování za přínos, nové informace, zajímavé pravdy, nové odhalení pravdy apd. ????
Co tím chci říci? Kdokoli si tedy může cokoli doslova vycucat z malíčku u nohy, udělá si z lidí doslova dobrý den, směje se jim pod vousy a čtenář se rozpouští blahem. A ještě za to poděkuje.
Tímto se dostávám do rovinky, která vede k srdci dnešního soupisu.
Co se týče „rozhovoru“ s údajně indigovým chlapcem Sašou, poměrně dlouhou dobu jsem pátrala po původním zdroji, který se měl nacházet ve vodách ruského internetu. Zde je o indigových dětech k nalezení mnoho různých informací a je „tvrzeno“, že právě v Rusku je těchto dětí snad největší výskyt v rámci celé planety. Mohu říci, že různých článků a videi, kde se tyto děti propagují je zde skutečně mnoho. Problém je však v tom, že, jak jistě nyní čekáte – snad naprostá většina jsou pouhé podvrhy… A lidé tleskají …
Jak je to s naším Sašou? > Začneme tedy od počátku: E-mailem ke mně dorazil rozhovor, kde má vystupovat pravé indigové dítě, částečně v ruském jazyce, částečně v češtině. Trošku jsem zapátrala na ruském internetu a nalezla mnoho webových stránek, které tento rozhovor propagují. Snad „původní“, nebo alespoň jeden z počátečních/nejstarších zdrojů je tento: okopíruj ►http://www.offtop.ru/awakening1/v8_349500_1.php◄. Jedná se o internetové fórum a píše se zde o indigovém dítěti, které samo projevilo zájem odpovídat na otázky zájemců. „Nikde“ není uvedena jeho fotografie, nebo video, kde vystupuje. Tedy alespoň, po dlouhém pátrání jsem nenalezla. Jediné, co je na fóru uvedeno ve formě strohé zprávy, že žije v Moskvě, otec je pracovník ostrahy, matka pediatr. To je vše.
Což znamená, že v podstatě kdokoli si mohl někde přečíst z různých zdrojů jakékoli téma, jež se týká různých situací, dějů, „pravd“ o Vesmíru, Shambale apd., a poté vystupovat, jako indigový jedinec. Dejme tomu, pro zvýšení zájmu o dané fórum a jeho návštěvnosti. Ve fóru tedy může skrytě odpovídat v podstatě kdokoli. Ovšem, i kdyby existovalo video, kde jsou kladeny otázky a chlapec by odpovídal „naživo“, jak můžeme vědět, že vše není předem připraveno, tazatelé nebyli předem domluveni na přesných otázkách, chlapec se je předem nenaučil a ve skutečnosti je zcela běžné dítě? Tyto dedukce již ale nebudu dále rozvíjet a komplikovat téma, jelikož záměr článku jde trošku jiným směrem …
Na ruském serveru YouTube jsem nalezla video s údajně indigovými dětmi. V jednom z nich vystupují dva chlapci, kteří nesou jméno Saša.
▼
Jeden z těchto chlapců je v ►první◄ části rozhovoru na mých stránkách uveden na obrázku, který jsem z videa vyjmula a záměrně k němu přiložila. Tento obrázek jsem při hledání, tentokrát v českých internetových vodách také nalezla na jednom z prvních webů, který onen rozhovor publikoval v českém jazyce (a z něhož mnoho dalších tento přejalo). Zde „autor“ uvádí, že hledal indigové dítě pod jménem Saša, nalezl toto video, nemá však jistotu, zda se skutečně jedná o Sašu z fóra. K rozhovoru přiložil jeho „fotografii“ pořízenu vyříznutím z výše umístěného videa.
Máme zde tedy článek s fotografií, kde není jisté, zda je osoba na ní skutečně „uvedený“ Saša.
Dále mne zajímalo, kolik českých webů, blogů tento článek, jež byl u nás vydán před několika lety, přejalo a za jakých podmínek. Pokud je přejímán materiál tohoto typu, pak je nesporně logické, že každý člověk jej přejímající se alespoň částečně porozhlédne po původním zdroji.
Když vezmeme v potaz, že článek byl přejat z Ruska, z fóra, kde nebyla absolutně žádná jistota, že jde skutečně o dítě, natož indigové, fotografie byla pořízena rovněž s upozorněním, že není jistota, jde-li o Sašu, pak očekáváme, že lidé, kteří tento článek přejmou, se k tomu nějakým způsobem postaví.
Vzhledem k tomu, že přejímajících webů je vcelku dost, prohlédla jsem si všechny, které mi v dané chvíli internet nabídl. Ani jeden autor k „rozhovoru“ nic neuvedl!! Všichni jej představili, jako rozhovor s indigovým chlapcem, tedy jako pravdivou informaci. Komentáře čtenářů byly obdobného typu, který jsem uvedla o několik odstavců výše. Poděkování za zajímavé pravdy od zázračného chlapce, úžasné zprávy, lidé žádali další odpovědi. apd. Skeptiků bylo pomálu. Náhodným výběrem si zde dovolím některé z webů vložit. Na uvedení všech by mi kapacita tohoto listu nestačila.
/ 1 /

▲
Vzhledem k názvu stránek, jež je na obrázku uveden vlevo nahoře jsem logicky předpokládala, že autorka zde předkládá své vlastní pravdy. Šlo by o první stránky, které jsem po dlouhém pátrání nalezla, kde by byly představovány články, které nejsou nikde vyčteny a autorka čerpá z vlastních zdrojů. A věřte mi, že jsem pátrala skutečně velmi dlouho. Chyba lávky, nic takového se nekonalo. Navíc, rozhovor s „indigovým chlapcem“ byl v podstatě suše uveden, jako skutečnost. Důvěřivé komentáře, které se rozvinuly pod ním ani nebudu rozebírat.
Co mne na těchto stránkách velmi překvapilo je zvláštní styl autorky, která si z ledovým klidem, či snad „drzostí“? přivlastnila dlouhý článek, jež se týká duchovních příčin nemocí. Ještě více mne však překvapily reakce některých čtenářů, kdy se v komentářích ozvala „původní“ autorka s přáním, aby pod článkem byla uvedena, nebo ať je smazán. Sdělili, že je jedno, odkud článek pochází, hlavně, že je „zajímavý“. S tím nemohu souhlasit. Pochybuji sice, že by „původní“ autorka duchovní příčiny nastudovala zcela sama, aniž by si je před tím někde přečetla. Tím by byla autorkou prvotní > Prvotní autor své zkušenosti nikde nevyčte, vychází pouze ze sebe, což je velmi náročné, jak na čas, tak na energii a sesbírat zkušenosti někdy trvá i léta! > Kupříkladu články tohoto typu naleznete u mne. Každopádně, dotyčná stěžovatelka do sestavení článku jistě vložila svůj čas, proto je nanejvýš slušné autora uvést.
Tyto stránky, jež mají v názvu slovo „pravda“ jsem si prostudovala a krom „několika“ článků, které autorka uvádí, jako své „pravdy“ se patrně skládá z článků převzatých. Ano, neprolistovala jsem je zcela celé, na to by mi nestačil čas, ovšem i kdyby zde bylo „vlastních“ článků autorky více, můj názor by se tím již nezměnil. Autorka rovněž pořádá jakési semináře. Kladu si otázku, co na nich prezentuje. „Své pravdy?“ Jsou tyto pravdy skutečně jejími pravdami? Tyto stránky mají vcelku vysokou návštěvnost, což je překvapivé. Lidem zřejmě stačí ke štěstí, že čtou články typu „Rozhovor s indigovým chlapcem“ a jiné, vedeny ve stejném, či obdobném duchu, ve stylu neověř, vlož, kvantita na úkor ….. Co na tom? Vždyť lidé tleskají všemu, že? Nechť mi autorka odpustí, ale těmto stránkám, ani dotyčné samozřejmě nevěřím!
/ 2 /

▲
Autorka dalšího blogu, název vlevo zcela nahoře, rozhovor s „indigovým chlapcem“ rovněž uvedla, jako skutečnost. Její stránky jsou doslova prošpikovány převzatými články, o jejichž pravdivosti je možné silně zapochybovat. Vlastní článek autorky jsem zatím nenašla, je však možné, že se zde nějaké kousky ukrývají. Dle mého názoru silně zavádějící. Rozumí vůbec alespoň nějakým způsobem dotyčná tématům, které převzatými články propaguje??
Rovněž pořádá jakési semináře. Na seminář dotyčné bych nešla ani zdarma. Promiňte autorko.
/ 3 /

▲
Zde web našich sousedů, dokonce i s „fotografií“, jejíž původ je vysvětlen výše …
Několik dalších stránek ..
▼
/ 4 /

Rozhovor je pod obrázkem, vkládat jej zde ovšem nebudu,
aby mi stačila kapacita stránky na ostatní.
/ 5 /

/ 6 /

/ 7 /

Je možno položit si otázku: „Stojí tedy webové stránky – duchovními, esoterickými, zdravím se zabývající tématy na článcích, které jsou převzaty „odnikud“?“. Kolik skutečně poctivých článků obsahují? Vzhledem k tomu, že propagují rozhovor s chlapcem, který možná ani neexistuje, je možno brát jejich autory vážně?“
Snad každý autor se na svých stránkách rád podělí s něčím zajímavým a předá přejatý článek. Ovšem, není toto již trochu moc. O existenci Saši autoři neví, ovšem „rozhovor“ s ledovým klidem uvedou jako skutečný, dokonce i s „fotografií“, která je však zavádějící. Lidé na stránkách tohoto typu v podstatě čtou něco, co je předkládáno, jako pravda, jsou tedy mateni, vedeni na nesprávnou cestu a nesprávným směrem. A ještě za to hezky poděkují …
A jak je to se Sašou? Můj názor + několik variant závěrů:
► V „rozhovoru“ některé z odpovědí dávají smysl, pokud jste jej u mne četli, pak víte, že k určitým jsem přiložila odkazy na mé zkušenosti a prožitky, jež se s „jeho“ tvrzeními více, či méně shodují, nebo jsou podobné apd. Jsou zde však odpovědi, které si navzájem odporují, což může znamenat, že dotyčný nezná pravdu a přizpůsobuje si ji dle své momentální nálady. (Uvádím, že odpovědí v „rozhovoru“ na ruském internetu je ještě více, vložila jsem zde vybrané)
Což může znamenat, že za „utajenou“ identitou se může ukrývat adolescent, který si pročetl knihy zabývajícími se různými tématy, dle toho poté odpovídat + odpovědi na dotazy, na něž je z knih nezná, si vymyslí.
► Může se jednat i o dospělého člověka, který má, opět z knih jakési povědomí o tématech, jež padly v otázkách a i když dotazy předem neznal, byl si natolik jistý svými „znalostmi“ přejaté z knih, že do toho šel. Rovněž, jako u předešlého odstavce, pokud něco neví, použije fantazii a odpověď si vymyslí.
► Může jít o nějakým způsobem nadané dítě, ovšem, že jde o dítě s indigovým aspektem však zůstává otázkou. Přikláním se spíše k tomu, že ne.
► Jde o podvod, jakých na internetu nalezneme miliony. Někdo si zkrátka z lidí udělal „dobrý den“. A ti vše kupodivu přijímají s povděkem.
Pokud patříte k osobám, jež si u mne tento 6ti dílný „rozhovor“ pročetly a uvěřily, že odpovědi jsou skutečně prezentovány indigovým dítětem, pak se podívejte do zrcadla, jak vypadá OSEL. Co je opravdu úsměvné, po uvedení 4. části rozhovoru mi začaly přicházet dotazy, zda mohu/je možno Sašovi položit další otázky… Toto snad již ani nepotřebuje komentář.
Ovšem „nezoufejte“, nejste sami, kteří věří všemu. Na ruském internetu jsou pod články a videi s údajně zázračnými indigovými dětmi i stovky nadšených komentářů, potlesku, oslavování a poděkování za tyto úžasné bytosti. Že jde vesměs o něco jiného, než „zázračné“ děti si jistě nemusíme připomínat. Často je na první pohled zřejmé, že mnohé tyto propagované děti indigovými skutečně nejsou. Pokud se mezi nimi najde pár skutečných, pravých, pak se mezi těmi nánosy „bahna“ doslova ztratí. Každé dítě má svůj význam. Ovšem zaměňovat indigové děti za jiné a mísit vše dohromady je pěkný guláš, vytváří v lidech chaos a do prostoru vysílá disharmonické energie.
► Ano, nikdo z nás nejsme dokonalý. Ne vždy lze na internetu lehce rozeznat pravé od falešného. Jsou ovšem články a situace, kdy před jejich přejmutím a prezentováním stačí užít obyčejného selského rozumu.
Aneb – „Vhoďte mezi lidi diamant. Nerozeznají jej od zabláceného kamene, nebo si jej vůbec nevšimnou“. Výjimky se sice najdou. Proč je jich ovšem tak málo? Současný lidský druh je nyní, po mnoha staletích, snad i tisíciletích nahrazován druhem novým. Je však možno se tomu divit?
Lidé udělali z této planety jeden velký, do Vesmíru zavánějící, nevábně znějící KOCOURKOV.