A máme zde další úlovek našeho českého Kocourkova, kterým je pro dnešek podivná studánka, pramen, nebo chcete-li malé, lidskou rukou postavené napajedlo.
Na počátku loňského roku (2016) ji na svých toulkách v náručí přírody objevila čtenářka se svým partnerem. V roce 2017 je stav nezměněn. Nachází se v blízkosti přehrady Šance a kousek od ní teče řeka Řečice. V podstatě leží pod horou Kobylanka, jak mi sdělila. Kdo je zodpovědný se jí nepodařilo zjistit.

Vypadá hezky, že? Zádrhel je v tom, že z napájecího vývodu nic neteče. Důvod?
▼

Ze zadní části se na nás usmívá přípojka, která ovšem nikam nevede. Tyto typy lesních napáječek obvykle mají přípojku vedenu shora, nebo nitra země, kde vyvěrá voda, a ta směrem dolů automaticky teče. Bývá čistá a lahodná, plna energie. Znavený turista si však v tomto případě musí nechat zajít chuť a odejít neosvěžen. Vtip je v tom, že ono napajedlo již několik let takto „straší“ v lese a kde nic, tu nic.
Otázkou zůstává, komu ono dílko patří, kdo je zodpovědný za tento paskvil. Někomu snad přeskočilo v hlavě a na dokončení se vykašlal, či dílko bylo nejprve postaveno, a teprve poté se někdo probudil zjištěním, že voda shora jaksi neteče, čili napajedlo se stavělo zbytečně?
Každopádně, toto téma mi připomíná osobní moudro mé maličkosti, jež se dá přirovnat k člověku a zní: „Nehleďte pouze na krásnou slupku, neboť v jejím nitru můžete často objevit prázdné, vyschlé jádro.“
Ať je to tak, či onak, toto „veledílko“ si zaslouží pořádný aplaus, děkuji ó Čechu za takovéto skvosty, které zdobí naše hvozdy.
Malá třešnička na závěr.
▼

Pokud nevidíte, co je na tabulce napsáno ani v případě, že jste přilepili oko na obrazovku Pc, nebo Noťásku, pak si dovolím citovat: „Sledováno satelitním kamerovým systémem dálkového průzkumu Země.“ Ups?
Ale možná, že dotyčným stavitelům křivdíme. Systém Hladná voda je v podstatě pramen, nebo studánka. Vodička však jaksi chybí. Ovšem v případě, že toto dílo bez vody má reálný dúvod nechápu, proč jej ke studánce nepřipsali, aby lidé měli jasno, a také, aby to nevypadalo, že my Češi jsme opravdu takoví Kocóři …
Pokud si tento příspěvek přečte osoba, která ví více, klidně mne kontaktujte, budu jen ráda.
Čtenářce děkuji za fota.
Má úcta. Lena