– Novou verzi státní hymny smetám ze stolu a NEPODPOŘÍM ji – Lena Orio

Milí čtenáři, v posledních dnech mne obdařujete zájmem o můj názor na tuto novou verzi.
Pár řádků si tedy dovolím zmínit a děkuji za váš zájem. Jak zájem o můj názor, tak za to, že někteří z Vás nejste lhostejní k naší vlasti a k tomu, co se jí dotýká.
Upřímně? Novou verzi jsem si poslechla z části. A osvětlím proč.
Pokud bychom působení tónů převedli do hlediska psychologie, ve chvíli, kdy se u 12té sec. po spuštění k základním tónům přidaly jakési zvláštní nepovedeniny, evokovaly ve mně chaos typu „ztratila jsem se v džungli a nevím, kudy se vrátit do bezpečí domova“. Proto jsem hymnu zastavila. Po chvíli se vloudila zvědavost, co je ve skladbě dále. Opět jsem tedy znění rozeběhla.
Po cca 40ti vteřinách jsem stiskla STOP. Konec. Nedalo se to poslouchat, je mi líto. V podstatě tedy nevím, co následuje a ani o to nemám zájem. Dosti nesympatické, chaotické. Hrdost, či jakýsi pocit důstojnosti ve mně ani náznakem nevyvolávala, a to HYMNA má. Hymna musí mít srdce. Zde mi naprosto chybí.

Obávám se, že člověku, který toto sestavil chybí vkus pro tón a rytmus! Vstal snad ráno, před jejím komponováním nesprávnou nohou? A další otázka – „jak vůbec něco takového mohlo být dáno do oběhu mezi lid“? Vážený autore, „promiňte“, ale toto skutečně myslíte vážně?
Jméno skladatele, pokud se o toto téma zajímáte je Vám známo, já jej zde uvádět nebudu. Nezaslouží si to.
Na internetu, jak jste mi psali kolují různé paskvily v podobě konspiračních teorií o nové hymně, ovšem s dovolením, to jde mimo mne. Jistě, různá individua se musí nějak zabavit, a proto si v tomto tématu a zejména obsahu hymny mnozí z nich musí vymýšlet i neexistující. Něco takového již ovšem může zajímat jen naprosté zpátečníky. My, skuteční Češi nyní máme jiné zájmy!
Co mne velmi zaráží – v níže uvedeném odkaze je video představení (3. zhora, pod názvem Nová podoba hymny 2 sloky), kde hymnu zpívají lidé/sbor. Prohlédněte si je. Někteří z nich vyzařují cosi nedůstojného. Nemají v sobě ani zrnko hrdosti? Já bych něco takového ODMÍTLA ZPÍVAT A OPUSTILA BYCH MÍSTNOST!!
Přátelé, nabývám vážné podezření, že z českého národa si „někdo“ parádně vystřelil. To je hanba a svým způsobem je tento počin možno brát, jako urážku.
Vím, co by každý pravý Čech v této situaci učinil. Ovšem, český národ stále není jednotný, stále nemá tolik Světla, kolik má mít. A Jednota je základ. Několik málo jedinců prozatím pracuje v zákulisí, jelikož „musí“ čekat na energii národa. Pokud patříte mezi ně, pak mým slovům rozumíte. Proto se patrně v oné věci vody nehnou. Prozatím.
(Tik tak, tik tak ……. ……. > Víte, co Vám tím chci říci? …)
NOVÁ VERZE STÁTNÍ HYMNY NEMÁ STYL, POSTRÁDÁ SRDCE A MELODICKOU FORMU.
STYDĚLA BYCH SE STÁT PŘI ZNĚNÍ TAKOVÉHO KOLOTOČE.
Konec, tečka.
Výsledky hlasování spokojenosti s novou verzí státní ►hymny
odkaz není přímý
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ceska-statni-hymna-olympijsk
y-vybor-nova-hymna-verze-milos-bok-cov-sportovci_1803281025_haf

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *