A máme to zde: Vědci, dle zpráv internetových deníků pracují na vyvíjení čárového kódu, jež bude nastříkán přímo na mase, a to konkrétně hovězím.
Jako důvod je udávána vyšší možnost zabránění podvodného zaměňování informací o zemi původu a opírá se o kauzu celoevropského rozměru z roku 2013, kdy docházelo k záměně hovězího masa za koňské.Kód má být neviditelný, vyroben z netoxického oxidu křemičitého a konečný spotřebitel, tedy zákazník díky tomu bude mít za pomocí mobilní aplikace možnost zjistit o produktu vše potřebné.
První zkoušky tohoto značení má být uvedeno na světlo v následujících 12ti měsících, konkrétně v Číně a v zemi našich protinožců – Austrálii. Tento způsob vědci nazývají, jako revoluční v potravinářském průmyslu.
► Můj názor na tuto záležitost: Doba jde kupředu, modernizujeme. Na jedné straně může být fajn, zjistit si vše pouze naskenováním informací z „intelektuálního telefénu“ (překlad – chytrého telefonu). Pokud je výše zmíněná informace pravdivá a technologie se mezi lidmi ujme, pak předpokládám, že v blízké budoucnosti bude tímto způsobem označováno nejen maso, popřípadě jiné potraviny, ale všechny produkty. Klasický, na obalech viditelný EAN proudem času zcela vymizí a bude nahrazen tímto typem.
Pro méně „moderní“, nebo většinu věkově zralejší obyvatele planety Země je tato varianta jistou nevýhodou, jelikož chytré telefonky buďto nevlastní, nebo jejich služeb nevyužívají. Čili v tomto ohledu mají na výběr – přizpůsobit se, nebo přirozeným způsobem, v požehnaném věku odejdou na druhý břeh a nastupující „nová“ generace již s novým typem služeb vesměs nebude mít problém.
Ano, toto je zkrátka vývoj cestou k moderním směrům.
Samozřejmě je zde také stránka ekonomická – tedy záleží na finanční nákladnosti nové technologie a nakolik se vyplatí, což navazuje i koresponduje z obsahem výše sepsaného odstavce.
Osobně s tím extra problém nemám, nicméně, co se týče masa, raději bych uvítala jiný způsob „ošetření“ místa původu, a to – maso nedovážet, ale být, jako stát soběstačným producentem.
Navíc, lidé jsou mimo jiné také vynalézaví, čili, pokud dokáží falšovat peníze, zboží a vše možné i nemožné, jistě si naleznou způsob i v této záležitosti.
A pokud v budoucnu dojde k tomu, že onu technologii budeme běžně užívat celoplošně, pak také určitým způsobem opět přijdeme o kus svého soukromí. Jisté skupiny budou mít ještě více informací o tom, co, kde, za kolik nakupujeme. A to, vzhledem k tomu, že „člověk“ je z charakterového hlediska druh velmi nevyvedený má své mínusy, proč není třeba zmiňovat, víme všichni, že.
Očekávám také, že desítky, stovky různých konspirátorských pitomců, působících v kalných vodách internetu, na této zprávě opět budou „těžit“ různými formami děšení hloupých lidí a vymýšlením různých strašáků ve formě – čárový kód dává v součtu číslo 6 6 6, a tím nám „vypálí“ do mozku nežádoucí informace atd., apd.
WTF!!
Tolik pro dnešek můj krátký pohled na věc.
Pěkný den v záři čárových kódů přeje Lena.
Podnět k článku čerpán z
https://ekonomika.idnes.cz/carovy-kod-pro-steaky-hovezi-maso-vedci
-veda-fmj-/eko-zahranicni.aspx?c=A180815_080220_eko-zahranicni_lre