– Roztátá voda jako lék – osobní zkušenost Leny Orio

V severských zemích má být, jako léčebná praxe užívána ranní procházka po čerstvém sněhu, a po orosení v trávě. Sibiřští šamané měli doporučovat polít se ráno třemi vědry ledové vody. Lékaři ve starém Tibetu měli svým pacientům podávat vodu z roztátého ledu.
Toto již známe, a mnozí z nás takovéto podpůrné aktivity praktikujeme.
Léčebné využití vody z roztátého ledu
I v našich končinách se naši předkové koupali v řekách, v době, kdy se rozpouštěly ledy a polévali se studenou vodou. Někteří lékaři své pacienty také léčili dešťovou vodou a vodou z roztátého sněhu. Voda z ledu měla být užívána i na pacientech trpících bronchiálním astmatem. Při středně těžkých záchvatech poté údajně nebylo třeba užít léky. Také pooperační období pacientů mělo probíhat s menšími komplikacemi, pokud tito užívali roztátou vodu pokojové teploty 3-4 krát denně, po dobu 30 dní, a to půl h. před jídlem v dávce 1% hmotnosti pacienta. Biologická aktivita vody z tajícího ledu je nesporná a je tvrzeno, že nemůže poškodit zdraví člověka.

Ledová struktura vody a nemoci
V některých kruzích je tvrzeno, že část vody v živém organismu má stejnou strukturu jako led, tedy má vyšší uspořádanost, než voda klasická, obyčejná. Tato „ledová“ struktura má umožňovat, aby v organismu probíhaly životní biofyzikální a biochemické reakce tak, jak mají. Nedostatek této struktury v organismu má vést ke vzniku chorob. Roztátá voda má být stimulátorem pro množení „ledové“ struktury vody v organismu. Takto strukturovanou vodu obsahuje i ovoce a zelenina. Roztátá voda má být i dobrým prostředkem k léčení srdce. Má rozpouštět tromby v koronárních cévách, zlepšovat krevní oběh po trombózách dolních končetin, usnadňovat léčení křečových žil a účinně působit i proti patologické obezitě.
Mé osobní zkušenosti s roztátou vodou:
Co se týče tvrzení, že voda obsažená v ovoci a zelenině je stejné struktury, jako má roztátá voda, jsem nezkoumala, každopádně, co vím a tvrdím je, že tekutina, obsažena ve výše zmíněných plodech je pro naše tělo prospěšnější, než voda, kterou klasicky pijeme. (Mám samozřejmě na mysli čistou vodu z ovoce/zel bez vitamínů apd., šťáva, kterou kupř. vylisujeme a vypijeme má navíc ještě vitamíny a jiné látky) Je tomu tak proto, že je vytvořena přirozenou cestou. Před několika lety jsem toto zmiňovala v jednom z článků, některým stálým čtenářům jistě utkvělo v paměti.
Je mi jasné, že roztátou vodu pije více z nás. Já osobně jsem toto započla praktikovat před léty. Většinou nemám/e k dispozici vodu z přírodní studánky, čili používám klasickou z kohoutku, kterou naliji do řádně vyčištěné plastové lahve. Plast dle mne sice není zcela 100% košér, ovšem u skla hrozí prasknutí.
Nechám zamrazit, večer vytáhnu z mrazáku, do rána je vodička hezky roztátá.
Je podstatně chutnější, cítím zde, že je zbavena jakési struktury, která do ní nepatří a je nahrazena strukturou jinou. Ovšem přesto to není ono, není zcela „čistá“. Takto to mé buňky cítí.
Ještě lépe chutná, pokud se kohoutková voda před zmrazením vyčistí přes kvalitní filtr.
Celkový závěr – roztátá voda mi chutná více, než klasická, je v ní jiný náboj – aktivní, cítím, že je pro mé tělo prospěšnější. Disponuje tedy i léčebnými účinky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *