Je to již poměrně dávno.. Ovšem vryl se mi do paměti a nikdy na něj nezapomenu. Krásný niterní okamžik, jež jsem prožila díky osobnosti pana Karla Gotta se uskutečnil za hranicemi naší země.
Užívali jsme si zaslouženou dovolenou a procházeli se hostinnými uličkami jednoho z evropských měst. Pojednou jsem zaslechla melodii, doprovázenou zvonivým hlasem, linoucí se z útrob jednoho z tamních obchůdků. Hlas byl tak krásný, a tolik zasáhl nitro mé duše, že jsem se okamžitě zastavila a povznesena oním okamžikem zasněně zaposlouchala do nuancí a tónů hrané písně. Při takovémto prožitku máte potřebu zavřít oči a ve vašem prostoru se na chvíli zastaví čas.
Ano, šlo o jednu z písní Karla Gotta. Zaplavila mne radost, že našeho „Káju“ hrají daleko od naší domoviny a prostřednictvím jeho nezaměnitelného hlasu zároveň pocítila teplo na duši, jelikož jeho zabarvení mi připomnělo vůni a krásu mé drahé domoviny – Českou vlast.
Takovou má zlato v hrdle našeho Karla sílu. Zabarvení jeho hlasu je naprosto jedinečné a nezaměnitelné a navždy se Vám zapíše do paměti. Má jiskru i jemnost, je to dar od Boha, jehož prostřednictvím Karel mezi lidi rozdává radost a ponechává jejich srdce otevřená. A ty, jež jsou zavřena – otevírá. Překrásný dar.
Osobnost pana Karla Gotta vyzařuje lidskost a spolu s darem jemného hlasu tak zde máme člověka, který si jistě zaslouží být zařazen mezi malé klenoty naší české země. Je jedinečný, nenahraditelný, nesmazatelný, nezničitelný a navždy zapsán do paměti Věčnosti.
Milý pane Karle, k vašim krásným kulatinám Vám zcela upřímně přeji mnoho štěstí, zdraví, opravdové přátele a harmonii v rodinném kruhu i mimo něj.
Děkuji za krásné písně a váš hlas, jehož prostřednictvím rozdáváte lidem radost.

Lena