– Naše lesy do dvou let vymizí z povrchu zemského – zajímavý rozhovor

Kdesi bylo řečeno, že jeden z našich pralesů vznikl na základě napadení původního lesa kůrovcem. Lidé v této věci nijak nezasáhli a nechali přírodu, ať si s oním „problémem“ poradí. V tomto lese došlo k jakési proměně a od této doby nikdy více kůrovcem napaden nebyl…
V naší republice v poslední době doslova bují fenomén „kůrovec“. Zajímají Vás způsoby řešení, zajímavé názory člověka, který ví o čem hovoří? Pak si rozhodně nenechte uniknout tři fáze rozhovoru s lesním inženýrem – panem Janem Štroblem, jež 30 let působil v lesnictví a jehož obsah Vás stejně, jako jeho nejednou nadzvedne ze židle a ukazuje více, než je na první poslech patrné…

První fáze rozhovoru je prezentována pod názvem – Stav lesů v České republice je katastrofální
Druhá – Čeká nás likvidace většiny našich lesů, Česká krajina se změní na step
Třetí – Čeká nás zkáza: Zhruba 70 % našich současných lesů během 2-3 let vymizí
Přeji inspirativní poslech.
Malá poznámka: Názory jež jsou v rozhovorech
prezentovány nemusí plně souznít s mými osobními postoji.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *